Garsūs abstraktaus, šiuolaikinio meno paveikslai

Abstrakcionizmas atsirado prieš kelis dešimtmečius, kuomet menininkai siekė atsiriboti nuo grynos realizmo tapybos ir pateikti tapyboje savo stilių bei išreikšti emocijas. Nuo renesanso ir baroko realistinių paveikslų abstraktus šiuolaikinis menas tapo populiarus.

Romantizmas, impresionizmas ir ekspresionizmas laikėsi tradicinio meno stiliaus ir tai paveikė menininkų kūrybiškumą. Pastarieji padėjo pamatus vėlesniam meno judėjimui, kurie bendrai yra vadinami moderniųjų laikų abstrakčiuoju menu.
Post – impresionizmas keitėsi į abstraktųjį meną dar labiau, dėka Paulo Gaugvino, Žordžio Seurato, Vincento van Gogo ir Paulo Cezanės darbų. Įkvėpti Paulo Cezanės buvo sukurti fouvizmas ir kubizmas. Visuomenės dėmesio susilaukė žymūs menininkai, tokie kaip Hernis Matisas, Džordžas Brakas, Vasilijus Kandinskis ir Pablas Pikaso. Taip pat sekė dirbtinis kubizmas. Abstraktusis šiuolaikinis menas, kurį šiandieną turime, buvo pasiruošęs būti sukurtas.

1935 metais Bidžiojoje Britanijoje buvo atsidaryta pirmoji abstrakčiojo meno paveikslų galerija. Buvo eksponuojami Pieto Mondriano, Džoano Miro, Barbaros Hepvort ir Beno Nikolsono paveikslai, per tuos metus įvairiose tarptautinėse parodose.

1930 – aisias ir 1940 – aisiais metais naciai puolė meną ir privertė menininkus pabėgti į Ameriką. Šių įvykių rezultatas buvo tas, kad modernizmas, vėlyvasis modernizmas, Amerikos modernizmas ir siurrealizmas tapo populiarus, ypač Niujorke. Šie nacių bandymai sulaikyti meno kryptis, iš tikrųjų padėjo bendradarbiauti naujiems meno judėjimams visame pasaulyje.

Nuo 1950 – ųjų metų iki dabar mes turime Neo – Data, Fluxus, konceptualų meną, neoekspresionizmą, kompiuterinį meną, vaidybos meną, video meną ir pop meną. Pop menas išliko populiarus šiandien, menininkai Andi varhol ir Rojus Lichtensteinas vis dar gerai parduodami.
Modernusis abstraktusis šiuolaikinis menas apėmė abstraktaus ekspresionizmo, spalvos sritį, lyrinę abstrakciją, potapybinę abstrakciją, skulptūras ir paveikslus.

Parašykite komentarą