Modernūs paveikslai, šiuolaikinis menas, abstraktūs paveikslai – koks yra tarp jų skirtumas?

Tai pagrindinis klausimas, kurį šiek tiek sudėtinga atsakyti, kadangi terminai „šiuolaikinis“, „modernus“, ir „abstraktus“ kiekvienu metu kaitaliojami tarpusavyje.  Modernūs paveikslai, pradėkime nuo jų. Modernusis menas klasifikuojamas kaip meno laikotarpis, kurį pradėjo apie 1870 m. impresionistai, toks kaip Klaudas Monetas. Suprantama, kad modernieji menininkai yra tie, kurie eksperimentavo naujus matymo, idėjų ir metodų išreiškimo būdus. Iš tikrųjų moderniojo meno judėjimas baigėsi apie 1960 – uosius ir 1970 – uosius metus, kuomet prasidėjo termino „postmodernizmas“ naudojimas, o tuo pačiu, naujove tapo pop menas.

Abstraktusis menas yra tapymo stilius, kuris atkeliavo iš realybės ir, žinoma, buvo modernus tuo laikotarpiu. Abstrakcijos paveiksluose buvo susiję su modernaus meno laikotarpiu ir tapo gerai žinomos, kadangi taiveie buvo tapybos stilius, suklasifikuotas modernaus meno judėjimo laikotarpiu. Tačiau Europoje apie 1970 – uosius abstrakčdeeioji tapyba pamažu dingo, kuomet prasidėjo kubizmo judėjimas su Pablo Pikaso ir kitais. Amerikoje abstraktusis menas buvo nesusikūręs iki 1940 – ųjų. Abstrakčiojo ekspresionizmo judėjimą pradėjo Jaksonas Polokas. Abstraktūs paveikslai yra iki šiol kuriami, kadangi abstraktusis menas yra tapymo stilius ir nėra klasifikuojamas kaip meno laikotarpis.

Šiuo metu mes naudojame terminą „šiuolaikinias“ apibrėžti meno darbus, kurie yra sukurti šiuo metu ar šią akimirką. Taigi, paveikslai, kurie yra sukurti šiuo metu yra šiuolaikiniai paveikslai ir nesvarbu, koks yra jų stilius. Žmonės terminą „šiuolaikinis menas“ naudoja bendrai, norėdami apibūdinti meno darbus nuo 1970 – ųjų iki dabar. Sunku yra, kai neįmanoma apibrėžti laikotarpio, kuriame gyveni. Stebėtina, ar mes visada naudosime žodį „šiuolaikinis“, norėdami apibūdinti meno darbus, kurie buvo sukurti esamuoju laiku? Galbūt žodis „modernus“ vėliau bus naudojamas vietoj „šiuolaikinis“. Bet kokiu atveju, tikiuosi ši informacija Jums buvo naudinga ir galbūt Jūs daugiau nepainiosite šių terminų.

Parašykite komentarą