Paveikslai interjere

Modernūs paveikslai– tai puikus būdas pagyvinti ar atnaujinti jūsų namų interjerą. Visi paveikslai interjere ne tik papuošia jūsų namus, bet ir įneša originalumo, unikalumo, savitumo. Todėl drąsiai eksperimentuokite: modernūs paveikslai pasirenkami pagal jūsų skonį. Gal jums labiausiai patinka paveikslai interjere, kuriuose yra vaizduojami konkretūs daiktai, žmonės, peizažai? O gal jums kur kas priimtinesni abstraktūs paveikslai?

Abstraktūs paveikslai interjere – tai šių dienų tendencija. Nors jie nevaizduoja nieko konkretaus, bet tuo pat metu atskleidžia labai daug, priklausomai nuo to, kaip jie yra suvokiami. Tokie paveikslai gali būti savaip interpretuojami, nors iš tiesų net nebūtina jų per daug analizuoti, svarbiausia, kad jie patiktų ir trauktų akį.

Kita vertus, jei nusprendėte savo namus atnaujinti paveikslais, neužtenka, kad jie jums patiktų, bet ne mažiau svarbu, kad paveikslai interjere derėtų. Jei manote, kad nusipirkus paveikslą užteks jį bet kur pakabinti ir jis atrodys gerai, klystate. Juk jūs nenorite užgožti paveikslo grožio? Bendras interjero vaizdas turi būti harmoningas. Todėl stenkitės nenukrypti į kraštutinimus. Šiuo atveju galimos dvi priešpriešos – nuobodulys ir chaosas. Jei modernūs paveikslai bus sukabinti ant sienų nesilaikant jokios tvarkos, kambarys atrodys netvarkingas, nejaukus. Jei ir taip kukliam interjerui bus parinktas dar blankesnis paveikslas, kambario išvaizda bus nuobodi.

Didelę reikšmę turi ir paveikslo spalvos. Ar žinojote, kad įvairios spalvos daro skirtingą poveikį žmogaus būsenai? Vienos spalvos ramina, kitos – suteikia energijos, vienos – atpalaiduoja, o kitos – erzina. Todėl interjero spalvos neturėtų būti pasirenkamos vien pagal tai, ar jos jums „gražios“: pirmiausia susipažinkite su skirtingų spalvų įtaka žmogaus emocijoms.

  • Raudona – aistros ir gyvybingumo, pykčio ir agresijos spalva. Raudona spalva didina kraujo spaudimą ir kvėpavimo dažnį, žadina apetitą. Ji įkvepia pasitikėjimą savimi, stimuliuoja jausmus, skatina bendrauti. Prislopinta raudona (pavyzdžiui, maišyta su ruda ar oranžine spalva) gali padėti sukurti jaukią ir malonią atmosferą, bet per daug intensyvi raudona spalva gali erzinti ir kelti įtampą.
  • Mėlyna – ramybės spalva. Net ir ryškiai mėlyna spalva vis tiek yra jauki ir pakankamai rami. Tai gaivinanti, šalta ir atpalaiduojanti spalva. Ji padeda susikaupti ir nusiraminti. Deja, ji gali slopinti motyvaciją veikti, lemti melancholišką ir pasyvią būseną.
  • Geltona spalva yra ryški ir intensyvi, šilta ir energinga. Ji gali suteikti kambariui šilumos, gausumo, gerovės ir laimės pojūtį, ji padeda susikaupti ir gerina atmintį. Kita vertus, geltona spalva gali varginti, ji neigiamai veikia susijaudinus.
  • Oranžinė spalva – gyvybinga ir pulsuojanti, nuteikianti svajonėms, didinanti optimizmą ir suteikianti jėgų.
  • Žalia – rami, gydanti, gaivinanti ir atpalaiduojanti spalva, padedanti pasijusti arčiau gamtos. Ji leidžia pasitikėti savimi ir rasti naujų idėjų, ji kuria stabilumą, padeda išsekus, stabilizuoja emocijas ir padeda atgauti vidinę pusiausvyrą.
  • Violetinė spalva – tai valdžia, savigarba ir aristokratiškumas. Ji gali padėti sukurti ramią ir taikią atmosferą, ji įkvepia, žadina fantaziją, atpalaiduoja, bet jos perteklius gali sukelti depresiją ar įniršį.
  • Ruda – žemiška spalva, simbolizuojanti tvirtumą, pastovumą ir stabilumą. Tai prieraišumo spalva, padedanti saugiai jaustis. Bet taip pat ji gali būti niūri, slogi, nuobodi.
  • Pilka spalva – ne tik liūdesys, vienišumas ir vienodumas, bet taip pat ir pusiausvyra, saugumas, konservatyvumas, kuklumas, pasitikėjimas.
  • Balta – tai taikos ir tyrumo spalva, bet interjere ji gali atrodyti per daug atšiauri ar sterili.
  • Juoda spalva kelia neviltį ir yra susijusi su negatyvumu, galia, gilumu, depresija, seksualumu, paslaptimi, nepriklausomybe.

Tai, kokios spalvos vyrauja paveiksle, gali jums padėti nuspręsti, kur paveikslas turėtų kabėti. Pavyzdžiui, virtuvėje ar valgomajame puikiai tinka spalvos, kurios žadina apetitą, miegamajame – raminančios spalvos. Paveikslai interjere padės paryškinti ar sušvelninti kambaryje vyraujančias spalvas, todėl gerai apgalvokite, kokio rezultato jūs galite pasiekti naudodamas įvairių spalvų derinius.

Parašykite komentarą